هواپیمای ترکیه‌ای هنگام عبور از فضای ایران سقوط کرد

گزارش‌های رسیده حاکی است که یک فروند هواپیمای ترکیه عصر روز یکشنبه ۲۰ اسفند هنگام عبور از فضای عبور از ایران حوالی شهرکرد در استان چهار و محال بختیاری سقوط کرد.

بر اساس گزارش‌ها، محل سقوط هواپیما ارتفاعات شهرستان کیار بوده است. سایت «کن‌نیوز» که اخبار هوانوردی را منتشر می‌کند خبر داده که این هواپیما در اطراف روستای دورک چهارمحال و بختياری سقوط کرده است.

هواپیمای یاد شده، جت شخصی از نوع «بمباردیه سی‌ال ۶۰۴» بوده که در مسیر شارجه- استانبول پرواز می‌کرد و آن‌گونه که سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران گفته، هواپیما به دلیل آتش گرفتن موتور سقوط کرده است.

✈️✈️✈️

Henkilön Mina Başaran (@minabasaran) jakama julkaisu

رضا جعفرزاده افزوده که «هنوز لاشه در حال احتراق است و با چشم غیر مسلح قابل رویت است».

وی همچنین به خبرگزاری فارس گفته که این هواپیما هشت مسافر و سه خدمه داشته است.

سازمان اورژانس کشوری اعلام کرده که «نیروهای سازمان اورژانس به محل رسیدند اما به دلیل صعب‌العبور بودن و وجود رودخانه‌ای طویل شرایط دسترسی به مصدومین احتمالی سخت است».

هلال احمر ایران هم گفته که هفت تیم امداد به محل سقوط هواپیما اعزام شده‌اند.

?????? #minasbachelorette #bettertogether @buguniform

Henkilön Mina Başaran (@minabasaran) jakama julkaisu

کانال تلگرامی روزنامه ایران به نقل از رسانه‌های ترکیه اعلام کرده که «این هواپیما جت شخصی متعلق به هولدینگ باشاران بوده است».

روزنامه ترکیه‌ای «دیلی صباح» هویت سرنشینان این هواپیما را اعلام کرده است.

بر اساس گزارش‌ها، مينا باشاران ۲۸ ساله، تنها دختر حسین باشاران، صاحب هولدینگ باشاران ترکیه، همراه با هفت نفر از دوستان دخترش، يک مهماندار زن و دو خلبان زن، در سفر تفريحی به دبی و شارجه رفته بودند كه در پرواز برگشت به استانبول، دچار سانحه شدند.

در یکی از آخرین ویدئوهای او در اینستاگرام، مینا باشاران و دوستانش در کنسرت ریتا اورا خواننده مشهور بریتانیایی در دوبی شرکت کرده بود.

در ۲۹ بهمن ماه امسال نیز هواپیمای مسافربری ای‌تی‌آر شرکت آسمان که از تهران به یاسوج پرواز می‌کرد، در نزدیکی فرودگاه مقصد با کوه دنا برخورد کرد و همه ۶۶ سرنشین آن کشته شدند. عملیات تجسس و انتقال اجساد سرنشینان این هواپیما هنوز به پایان نرسیده است.

?????? #bettertogether #minasbachelorette

Henkilön Mina Başaran (@minabasaran) jakama julkaisu

سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده که در حال بررسی اطلاعات جعبه سیاه این هواپیماست.

بر اساس گزارش‌های خبرگزاری فارس، ایرنا، کانال تلگرامی کن‌نیوز و ایران/ ک.ر